Виступ – публічне виголошення промови з одного чи декількох питань.

Публічний виступ — це різновид усного спілкування. Жанровими різновидами публічного виступу є доповідь (звітна, ділова, політична), промова (агітаційна, ювілейна, судова), бесіда, лекція, репортаж, проповідь. Вікіпедія.

Вміння публічно виступати – це не вроджене, а набуте уміння. Не існує людей, які б зовсім не хвилювалися перед виступом, і які без підготовки легко і невимушено можуть завоювати увагу великої аудиторії слухачів. За гарним виступом завжди стоїть кропітка робота спікера.

Лайфхаки для побудови гарного виступу:

1. Визначте мету виступу і проаналізуйте, хто ваша цільова аудиторія. Пам’ятайте, що донесення інформації до слухача – це не мета вашого виступу, інформація – це лише засіб досягнення мети.

2. Збудуйте структуру виступу: так ви легко запам’ятаєте порядок викладення матеріалу і не упустите важливої інформації.

3. Продумайте, які питання можуть виникнути пів час виступу у слухачів і підготуйте відповіді на ці питання.

4. Будьте відвертими під час виступу, підготуйте перевірені факти, знайдіть у своєму власному досвіді чи досвіді людей найближчого оточення історії, в яких ви впевнені на 100%, не надавайте неправдивої інформації,- вона легко зчитується і може зруйнувати довіру вашого слухача.

5. Контролюйте емоції під час виступу: зніміть на відео пробну версію виступу і проаналізуйте, які емоції ви несете. Попрацюйте над тим, щоб ваш виступ мав, в переважній більшості, нейтральне емоційне забарвлення.

6. Підготуйте місце та обладнання для виступу.

7. Цільовий об’єкт вашого виступу – це ваш слухач. При підготовці до виступу сконцентруйтеся на тому, що буде цікаво вашому слухачу, в якому вигляді йому буде зручно сприймати інформацію.

8. Розповідайте, а не читайте. Використовуйте візуальний канал сприйняття: фото і відео матеріали, мову жестів. Ви підготували текст, але дуже важливо донести його до слухача, інакше всі ваші старання в пошуках цікавої інформації й розробці нових ідей можуть виявитися марними.

9. Для підготовки сильного виступу слід пропрацювати гарний початок і гарний кінець, а потім їх вплести в цілісний ефективний виступ. Згідно з статистичними даними людина краще всього запам’ятовує початок і кінець виступу. Тому початок і кінець виступу повинні мати найбільше смислове й емоційне навантаження.

З чого почати виступ, щоб він запам’ятався слухачу:

– Покажіть впевненість і не видавайте аудиторії свого хвилювання. Звісно всі люди хвилюються під час виступу перед великою кількістю людей, але майстерність спікера полягає у тому, щоб це хвилювання приховати: стійте прямо, говоріть спокійно, розмірено, уникайте надмірного жестикулювання руками.

– Розкажіть про себе: не вдавайтесь під час виступу до переказу своєї біографії, для слухачів важливо дізнатись, чому саме ви зможете гарно розкрити дану тему, і як саме ваш виступ може вплинути на них.

– З перших хвилин виступу захопіть увагу аудиторії й покажіть, що ваш виступ буде цікавим: задавайте аудиторії питання, використовуйте у виступу цитати відомих людей, використовуйте візуальні ілюстрації, жартуйте, розказуйте короткі історії, які допоможуть краще розкрити тему виступу.

– Розкажіть аудиторії план свого виступу, прокоментуйте пункти плану, дайте можливість слухачам зробити записи.

– В кінці підбийте підсумки виступу, у вигляді тез ще раз повторіть основну думку та донесіть її до аудиторії.

Якщо Вам потрібно безкоштовно проафішувати виступ або підібрати для себе виступ за певним напрямом і місцем проведення, – портал Знання для добра – це зручний інструмент, який надасть можливість легко і швидко це зробити.

ZDD – це Ваш безкоштовний портал для додавання, афішування та сортування виступів.