Нетворкінг – це формат зустрічей, під час яких учасники знайомляться, обмінюються досвідом та ідеями у неформальній атмосфері. На заходи у форматі «нетворкінг», як правило, приходять люди із різних галузей професійної діяльності. 

Мета відвідування нетворкінгів полягає у тому, щоб розширити коло спілкування, знайти партнерів по бізнесу, знайти однодумців. В результаті нетворкінгу люди часто створюють нові бізнес-проекти, генерують ідеї для стартапів, будують особисті зв’язки, знаходять роботу, необхідних спеціалістів для життя та бізнесу.

Ті, хто хочуть взяти участь в нетворкінгу, мають дотримуватись двох правил:

1. Спілкуватись з іншими учасниками нетворкінгу «на рівних», попри статус співбесідника;

2. Уникати прямої реклами своїх товарів.

Нетворкінг – це двосторонній процес: ви спілкуєтесь з людьми тому, що можете бути їм корисними, і тому що потім вони можуть допомогти вам порадою, рекомендацією чи просто стануть вашими клієнтами. Тобто ви ціленаправлено включаєте у своє життя людей, які цікаві вам, і яким цікаві ви. Ви обмінюєтесь ідеями, створюєте спільні проєкти або просто спілкуєтесь у невимушеній обстановці.

Нетворкінг – зустрічі бувають вільними (на них запрошують людей різних професій) або орієнтованими на певну аудиторію, наприклад нетворкінг для бізнесменів та фінансистів.

Такі нетворкінги будуть корисними для професійного та особистісного розвитку чинним підприємцям чи людям, які хочуть відкрити свій бізнес. Бізнес-нетворкінги допомагають розширити коло знайомств в робочих цілях і дають змогу приємно провести час у колі однодумців. Такі нетворкінги, як правило, платні. 

Часто на таких зустрічах виступають запрошені спікери: бізнесмени, тренери з продажів, фінансисти, спеціалісти у сфері публічних виступів, ресторатори.

Є навіть гендерно орієнтовані нетворкінги. Наприклад, локальна платформа міжнародної організації для жінок WWCK раз-два на місяць проводить в Києві регулярні нетворкінги для жінок, які займаються програмуванням. Цей нетворкінг супроводжується короткими виступами експертів у сфері технологій, які діляться своїм досвідом, надихають і популяризують програмування серед жінок. Після цих виступів дівчата обговорюють важливі питання професії, мають змогу порадитись з більш досвідченими з них. Формат такого нетворкінгу підходить і студенткам, і досвідченим кодерам.

У більш широкому розумінні, нетворкінг – це мистецтво будувати довгострокові зв’язки. Але не можна сприймати нетворкінг як спілкування з людьми лише заради отримання особистої вигоди.

Якщо Вам потрібно безкоштовно проафішувати нетворкінг або підібрати для себе нетворкінг за певним напрямом і місцем проведення, – портал Знання для добра – це зручний інструмент, який надасть можливість легко і швидко це зробити.

ZDD – це Ваш безкоштовний портал для додавання, афішування та сортування нетворкінгів.