Турні́р — спортивне змагання з ігрових видів спорту зі значним числом учасників — гравців, або команд. Турніри можуть проводитися, як короткий захід у певному місці, або як довготривала система матчів, що триває впродовж значного часу (сезону), і проводиться з роз’їздами команд. Вікіпедія.

Слід відрізняти турнір від традиційних змагань. Змагання – це спортивні зустрічі, під час яких визначається першість по конкретному виду спорту.

Турнір – це змагання з великою кількістю команд чи окремих спортсменів, яке відбувається по круговій системі, в результаті чого всі учасники проводять один з одним по одній зустрічі.

Для визначення переможців та підбору пар і кваліфікацій в турнірах використовують:

– Олімпійську систему;

– Кругову систему;

– Комбіновану систему.

При олімпійській системі, в класичному розумінні, команда або окремий учасник вибуває з турніру після першої поразки, а переможцем стає учасник, який не програв жодного турніру. Принцип призначення турнірів між учасниками змагань і врахування їх результатів відбувається по спеціальній таблиці — турнірній сітці.

При більш детальному розгляді, в олімпійській системі організації змагань виділяють декілька модифікацій:

– вдосконалена олімпійська система (учасник відбуває з турніру після кількох поразок);

– вдосконалена олімпійська система «плюс 2»;

– вдосконалена олімпійська система з втішними призами;

– швейцарська система.

Вдосконалена олімпійська система призначена для розіграшу усіх місць, після поразки учасник не вибуває з турніру і змагань в цілому, а просто втрачає можливість боротись за певне місце. Усі місця розподіляються між учасниками прямо пропорційно послідовності їх перемог і поразок.

Турнір ділиться на кілька турнірних сіток – основну і додаткові. Основна турнірна сітка призначена для переможців, а додаткові турнірні сітки призначені для тих, хто зазнав поразки. Після першої поразки в турнірі прізвище учасника з основної турнірної сітки переноситься в додаткову. В кожному колі, починаючи з другого, в турнірах зустрічаються учасники, які мають однакову послідовність поразок і перемог в попередніх колах.

Швейцарська система використовується лише у тому випадку, коли в турнірі бере участь велика кількість учасників і через брак часу вони не можуть зустрітися один з одним. Перед кожним колом турнірів проводиться жеребкування і підбираються учасники, які набрали приблизно однакову кількість очок. Гравці, які виступали краще інших в турнірі, зустрічаються один з одним і таким чином визначається справжній переможець турніру.

Кругова система передбачає участь гравців в турнірі до тих пір, поки кожен гравець не зустрінеться з усіма іншими. Переможцем стане той учасник, який набрав найбільшу кількість очок.

Комбінована (змішана) система становить собою поєднання олімпійської та кругової системи: на відбірковому етапі турнірів використовується кругова система, а на прикінцевому етапі – олімпійська. На відбірковому етапі турнірів гравці розбиваються на групи за кваліфікаційною чи територіальною ознакою. Сильніші гравці в групах проходять у завершальний етап турніру, де використовується олімпійська система.

Якщо Вам потрібно безкоштовно проафішувати турнір або підібрати для себе турнір за певним видом змагання і місцем проведення, – портал Знання для добра – це зручний інструмент, який надасть можливість легко і швидко це зробити.

ZDD – це Ваш безкоштовний портал для додавання, афішування та сортування турнірів.