Конференція — заздалегідь заплановане, організоване зібрання людей для обговорення певної проблематики, яка визначена заздалегідь. Вікіпедія →

В широкому розумінні конференція – це зібрання, нарада певної групи осіб, які прагнуть колективно розв’язувати якусь проблему, прийти до спільної думки (наприклад, наукова конференція, прес – конференція).

В дидактиці конференція – форма організації наукової діяльності, при якій науковці представляють і обговорюють свої роботи. Основна відмінність наукової конференції від схожого за тематикою тренінгу чи семінару полягає у тому, що всі учасники виступають в рамках однієї теми, і слухачі мають змогу розглянути питання з різних сторін, з різними підходами, а отже й уникнути однобокості й шляхом обговорення прийти до одного висновку.

Конференція — це чітко структурований захід, який складається з наступних етапів:

1. Реєстрація учасників, ознайомлення з програмою конференції і послідовністю виступів;

2. Відкриття конференції;

3. Виступи учасників конференції та обговорення цих виступів;

4. Кава-брейк в процесі конференції чи банкет по закінченню конференції;

5. Культурна програма для того, щоб учасники конференції мали змогу поспілкуватися у неформальній атмосфері.

Розрізняють такі види конференцій:

Науково-теоретична конференція — це конференція, на якій обговорюються теоретичні підходи до розв’язання наукових проблем, які виникають в процесі проведення дослідів та наукових експериментів.На науково-теоретичних конференціях вивчаються також статистичні дані, обговорюються нові відкриття і розробки.

Науково-практична конференція – це конференція, спрямована на обмін досвідом і знаннями по з практичних питань.

Науково-технічна конференція – це конференція, на якій здійснюється обмін знаннями та досвідом з різноманітних технологічних та технічних питань.

Широкої популярності останнім часом набули бізнес-конференції, орієнтовані на обговорення бізнес-проблем, державної політики стосовно певних галузей, особливостей чинного законодавства та ін.

В залежності від масштабів охоплюваної території конференції бувають локальними (шкільними, вишівський і т.д), регіональними, обласними, всеукраїнськими, міжнародними.

За тематикою конференції діляться на:

  • Вузькоспеціалізовані конференції (присвячені якійсь певній тематиці: загальним і гуманітарним наукам, природничим наукам, технічним наукам);
  • Конференції широкої тематики (охоплюють загальнонаукові питання).

За формою проведення конференції бувають очні, заочні та інтернет-конференції.

  • На очних конференціях безпосередня присутність учасників обов’язкова.
  • При заочних конференціях учасники відправляють свої тези і заяву на участь на пошту оргкомітету конференції і конференція проходить без присутності учасника.
  • Інтернет-конференція проводиться на сайті конференції чи компанії-організатора у вигляді колективного обговорення.

Якщо Вам потрібно безкоштовно проафішувати конференцію або підібрати для себе конференцію  за певним напрямом, формою і місцем проведення, – портал Знання для добра – це зручний інструмент, який надасть можливість легко і швидко це зробити.

ZDD – це Ваш безкоштовний портал для додавання, афішування та сортування конференція.