Змагання — зустріч для здобуття першості (титулу чемпіона або призера) з якого-небудь виду спорту. Вікіпедія.

Сьогодні сформувалась понад 14 груп спортивних змагань: змагання першості, кваліфікаційні змагання, змагання на кубок (приз), матчеві зустрічі, показні змагання, порівняльні змагання, скорочені змагання, відбірні змагання, відкриті й закриті змагання, індивідуальні змагання, індивідуально-командні та командні змагання.

Змагання першості проводяться, як правило, раз на рік і є єдиними змаганнями, в яких можна завоювати звання чемпіону.

Змагання на кубок (приз) проводяться різноманітними організаціями (спортивними школами, комітетами фізичної культури, міністерствами і т.д.). Такі змагання присвячують якійсь важливій події, відомим спортсменам, державним чи суспільним діячам.

Матчеві зустрічі є спеціально організованими змаганнями між колективами, командами чи окремими гравцями різних суспільних груп і об’єднань. Матчеві зустрічі часто проводяться між командами міст, областей, шкіл, ВНЗ, підприємств, об’єднаних громад, військових частин і т.д. з різних видів спорту.

Показні змагання проводяться для того, щоб пропагувати здоровий спосіб життя і популяризувати спортивні ігри. Показні змагання проводяться в межах однієї установи чи населеного пункту в дні масових святкувань.

Скорочені змагання проводяться в межах одного дня в скороченому форматі: наприклад, у хокеї, футболі, баскетболі скорочується тривалість матчів, а в таких видах змагань, як теніс чи волейбол скорочується кількість очок, необхідних для визначення переможця. Скорочені змагання організовують у дні відкриття спортивних сезонів або інші святкові події.

Класифікаційні змагання організовуються для визначення рівня спортивної підготовки спортсмена. На основі класифікаційних змагань присвоюють спортивні розряди.

В порівняльних змаганнях спортсменів з нижчими спортивними розрядами ставлять у поєдинок з сильнішим супротивником. Перед початком гри слабша сторона отримує перевагу над сильнішою у вигляді додаткових очок, тим самим обидва гравці чи обидві команди мають умовно рівні шанси на перемогу. Завдяки таким штучно створеним умовам заздалегідь слабший учасник має шанси на перемогу над сильнішим, і тим самим отримує стимул для свого професійного росту і розвитку.

Відбірні змагання організовуються для визначення найбільш підготовлених команд або окремих спортсменів для участі в подальших змаганнях.

До відкритих змагань допускаються всі охочі незалежно від місця проживання, приналежності до тієї чи іншої спортивної спілки чи об’єднання. Відкриті змагання проводяться на окремих стадіонах, парках відпочинку тощо і притягають до участі в спортивних змаганнях великі групи населення.

В закритих змаганнях беруть участь лише гравці певного клубу, спортивної школи, і повністю виключається участь сторонніх учасників.

За умовами зарахування результатів розрізняють індивідуальні змагання, індивідуально-командні і командні змагання.

В індивідуальних змаганнях враховується лише особистий результат спортсмена (в тенісі, наприклад).

В командних змаганнях враховується результат команди, а не окремих гравців. Більшість спортивних змагань є командними змаганнями.

В індивідуально-командних змаганнях відповідно враховуються індивідуальні результати окремих гравців одночасно з загальним результатом всієї команди.

Якщо Вам потрібно безкоштовно проафішувати змагання або підібрати для себе змагання за певним напрямом і місцем проведення, – портал Знання для добра – це зручний інструмент, який надасть можливість легко і швидко це зробити.

ZDD – це Ваш безкоштовний портал для додавання, афішування та сортування змагань.