«Майстер-клас – це оригінальний метод навчання і конкретне заняття по вдосконаленню практичної майстерності, яке проводиться спеціалістом  в певній галузі творчої діяльності (музики, образотворчого мистецтва, літератури, режисури, акторської майстерності,  дизайну, а також науки, педагогіки і ремесла) для осіб, які досягли достатнього рівня професіоналізму в даній сфері діяльності». Вікіпедія

Майстер-клас – це навчальна система,

в якій ви маєте змогу вчитись у найкращих майстрів, котрі діляться своїми  вміннями,  власними історіями невдач і успіхів. Через те, що  Майстер-класи традиційно проводять найкращі представники певної індустрії, за критерієм професійності викладача майстер-класи займають передову позицію.

Все більшої популярності в сучасному світі набирають он-лайн майстер – класи через значні переваги такої форми навчання.

Традиційно майстер-клас має наступну структуру: 

  • вступна частина, в якій описується особливості професії, навиків, знань, рівень професіоналізму та досягнення майстра, який проводить майстер-клас, об’єм теоретичних та практичних знань, якими він має намір поділитись в межах цього майстер-класу.
  • практична (основна) частина: безпосередньо сам майстер-клас, теоретична частина з посиланням на скачування, робочий зошит з нотатками та інші дидактичні матеріали.
  • розділ питання – відповіді: учасники майстер-класу в текстовому – чи відеоформаті задають питання майстру. При формулюванні питання важливо дотримуватись негласного правила: питання має бути вичерпним, чітким і коротким. Практика показує, що у всіх учасників майстер-класу виникають аналогічні питання, тому якщо не встигаєте задати своє – є велика вірогідність, що його задасть хтось інший. 

Звертаємо Вашу увагу на те, що тривалість майстер-класу є його суб’єктивною ознакою і в жодному разі не є критерієм якості. Тут багато залежить від теми. Наприклад, якщо це кулінарний майстер-клас, то можете розраховувати на те, що це буде структурована подача матеріалу, докладне описання рецепту з переліком інгредієнтів,  їх кількості і нюансів приготування того чи іншого блюда. Під час такого майстер-класу ви можете одразу повторювати за лектором і  одночасно набувати нових вмінь і навиків. Як результат –  після проходження кулінарного майстер-класу Ви навчились готувати нове блюдо. 

Якщо ж ви проходите навчання на майстер-класі з написання книги, то тут не  розраховуйте на те, що після чотирьохгодинного відео ви напишете книгу. В такому майстер-класі контент треба буде ще кілька разів дозовано опрацьовувати самостійно і застосувати набуті знання на власному матеріалі.

Он-лайн майстер-клас – це можливість вчитись у будь-який час, в будь-якому місці і у своєму власному темпі,  а ZDD – це систематизований  портал, створений для спрощення доступу до такого навчання.

Отже, якщо Вам потрібно безкоштовно проафішувати майстер-клас або підібрати для себе майстер-клас по певному напрямку імісцю проведення, – портал Знання для добра – це зручний інструмент, який дозволить Вам це зробити.  

ZDD – це Ваш безкоштовний портал для додавання, афішування та сортування майстер-класів.