Хочете навчитися малювати так, щоб не лише бачити готовий результат, а й буквально відчувати його на кінчиках пальців? Обирайте пастель! Цей різновид живопису передбачає тісний контакт пальців з папером та олівцями, адже нанесені лінії та штрихи потрібно гарно розтушувати. Навчитися малювати в цій техніці можна на майстер-класі пастельного живопису в Києві саме такі регулярно проводяться в арт-студії “Ліхтарик”.

Пастель – це художній матеріал, у вигляді спресованих фарб, які мають форму брусочків або олівців. Основою для пастельного живопису слугує різнокольоровий пастельний папір, який надає вирішального колористичного акценту майбутній картині.

Техніка малювання пастеллю може бути дуже разноманітною: від розтушовування до нанесення чітко означених штрихів. Відповідно, і результат може бути кожного разу іншим! Не хвилюйтеся, якщо ви не маєте відповідного досвіду, адже пастель “вибачає” невеликі огріхи – навіть малюнки початківців завжди виглядають дуже ефектно.

На наших майстер-класах у вас буде нагода:

  • Познайомитися з історією виникнення пастелі – техніки, яку обожнювали художники Леотар та Дега! Цікаво, що останній не лише полюбляв малювати пастеллю балерин та купальниць, а й ввів моду на ескізні картини, які зараз називаються скетчами.
  • Дізнатися про основи колористики і навчитися застосовувати нові знання. Палітра пастелі дуже широка, а малюємо ми на різнокольоровому папері формату А3 – завдяки цьому відразу задається колористичний акцент для майбутньої картини.
  • Спробувати попрацювати з пастеллю різними способами. Справа в тому, що пастельні олівці за своєю структурою нагадують крейду – їх можна розтирати пальцями на папері або наносити виразними графічними штрихами. Таким чином створюються найрізноманітніші художні ефекти, які надають картині бажаного настрою.

Пастельний живопис – один з найкращих видів живопису для початківців, а це означає, що Ви сміливо можете обирати його для творчого майстер-класу на свій День народження або іншої важливої події. Адже, навіть якщо Ваші гості не вміють малювати, пастельний живопис дасть їм можливість створити прекрасні картини.

Пастеллю можна намалювати практично що завгодно: квіти пастеллю, натюрморти, пейзажі, людей, міські пейзажі пастеллю теж виходять відмінно. Малюнки сухою пастеллю важливо закріпити в кінці роботи спеціальним закріплювачем. Якщо правильно закріпити пастель на папері, то вона не буде сипатися так інтенсивно як без закріплення. Тим не менш, важливо розуміти, що малюнок сухою пастеллю вимагає дбайливого ставлення та щоб повісити його в інтер’єрі потрібно зробити раму зі склом. Картини, намальовані пастеллю під склом, здатні зберігати всі свої властивості протягом багатьох років.