Протягом останнього року ви певно чули про Смарт Спеціалізацію або S3 або навіть RIS3. Все це – підхід розроблений експертами Єврокомісії для регіонів ЄС. Він дозволяє ідентифікувати ті галузі економіки, які мають інноваційний потенціал та побудувати взаємовигідне партнерство для їх розвитку дозволяючи регіону підсилити власну конкурентоспроможність. Україна розпочала активне впровадження цього підходу на початку минулого року та вже зробила багато успішних кроків.

За підтримки Спільного дослідницького центру Єврокомісії та координатора впровадження S3 в Україні – Міністерства економічного розвитку та торгівлі, вдалося вийти на конкретні результати, зокрема, провести економічний меппінг України, впровадити підхід в трьох пілотних областях та додати ще дев’ять, провести спільну роботу з експертами ЄС по збору та аналізу статистичних даних, організувати інформативно-комунікаційні заходи та тренінги з розробки Смарт Спеціалізації для місцевих стейколдерів.

27-28 листопада, в рамках міжнародної конференції “Смарт Спеціалізація: результат співпраці влади, бізнесу та науки” буде презентовано перші результати впровадження RIS3 в Україні на національному та регіональному рівні. Захід також сприятиме обміну кращими практиками регіонів ЄС. Ми запрошуємо усіх зацікавлених в розвитку інноваційної політики України взяти участь! Реєстрація відкриється незабаром. А поки, слідкуйте за оновленнями через сторінку Ukrainian Institute for International Politics або через цю подію.